HİZMETLERİMİZ

Rafting Turu

2-4-6-8-10 kişilik şişme bot ve kanolarla akıntıyla veya akıntıya karşı gruplar halinde senkronize halde rehber eşliğinde kürek çekerek olası karşınıza çıkacak rapit ve engelleri aşarak ırmakta yol alma sırasındaki mücadeleye rafting denir.
Rafting parkurları dünyada ırmakların bölgesel zorluk derecelerine göre sınıflara ayrılmıştır. Köprülü Kanyonda +4 zorluk derecesi olan parkurumuzda uzman ekip ve kaliteli ekipmanlarla rafting turunda eşlik ediyoruz.

Rafting yapmak için belli birikim ve deneyiminizin olması şart değildir 7 yaş ve üzeri sağlık problemi olmayan tüm raft severler gönül rahatlığıyla rafting yapabilmektedirler. Tur öncesi görsel ve canlı 20 dakikalık bilgilendirme sizlerin ırmakta nasıl davranmanız gerekktiği, nelerin yapılıp nelerin yapılamayacağı anlatılır. Bot içerisinde tur boyunca profesyonel bir rehber olacağı için içiniz rahat olsun. Bazıları bot içerinden düşmeyi başarısızlık olarak algılar ki biz bot içerisinden suya düşmeyi adrenalinin farklı bir boyutu olarak adlandırıyoruz. Neticede okyanus ortasına düşmüyorsunuz ırmakta sizi yemek için hazır bekleyen köpek balıklarıda yok. Daha önce hiç rafting yapmayanların korkularının olması doğaldır ama bir kez yaptığınız zaman tekrar tekrar geleceğinizi garanti ediyoruz. Irmakta rafting yapmanın araçla trafiğe çıkmaktan %94 daha güvenli olduğunu biliyormuydunuz!
Antalya'nın Beşkonak Köprülü Kanyon bölgesinde rafting yapabilmek için özel yeteneklere sahip olmanız veya günlerce özel kurs görmek şart değildir. Fenomen Rafting firmasının güvencesi altında temiz, berrak suyu ve bol köpüklü şelale akıntılarında doğa harikası olan Köprü çayda konusunda uzman, bölgeyi iyi tanıyan ilk yardım ve spor aktivitelerinde eğitim almış rehberlerle birlikte gönül rahatlığıyla turumuza katılabilirsiniz.

Fenomen Rafting ekibi olarak rafting turuna başlamadan önce yarım saatlik yaklaşık bir infonun (bilgilendirme) ardından aklınızdaki tüm sorulara ve düşüncelerinizi tur esnasında neleri yapmanız gerektiği neleri yapmamanız gerektiği ve elinizdeki ekipmanınızı nasıl kullanacağınız hakkında bilgilendirileceksiniz.

Ülkemizdeki en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Köprü Çay bu tarihi ve eşsiz doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en yoğun günübirlik tur yapılan bölgesi haline gelmiştir. Yerli ve özellikle son zamanlarda en çok yabancıların tercih ettiği bölge 7 yaş ve üzerinde yaşlara sahip olan herkesin rafting turuna katıldığı bir bölgedir. Köprülü Kanyonda rafting yapma yaşı eğer sağlıkla ilgili herhangi bir problemi yoksa 7 yaş ve üzeridir.

Hamilelerin rafting yapması rehberlerimize bilgi vermeden suya girmesi kesinlikle yasaktır. Size vereceğimiz katılım formunda nedenlerini okuyup görebilirsiniz. Fenomen Rafting siz değerli misafirlerini her daim düşünmektedir.
Rafting sporu keyifli bir aktivite olduğu gibi doğasının gereği bazı önemli riskler taşımaktadır.

Verilen talimat ve kurallara uygun hareket edildiği taktirde risk boyutu oldukça düşüktür. Güvenli ve adrenalin dozu yüksek bir rafting aktivitesi için tur öncesi aşağıda yer alan hususlara mutlaka önemle dikkat edilmesi gerekmektedir. Biz ekip olarak önce can güvenliğinizi ilk sıraya koyuyor ve bu kurallara mutlaka uyulmasını sağlıyoruz.

*Sağlık sorununuz yoksa 7 yaş ve üzeri olmak

*Hakkınızda varsa bilmemizi gerektiren her hangi bir sağlık problemi, olduğu ameliyatı varsa kesinlikle tur öncesi yetkili rehberlere bilgi vermek.

*Metal aksesuarlar altın, gümüş (künye, küpe, halhal, vb.) tur esnasında takılmaması önerilir. Rafting Turlarına katılacak misafirlerimiz kayaların kaygan olacağından, kaygan özelliği az olan ve suya girilebilir ayakkabı seçilmesi, eğer yanlarında yok ise tüm ayak numaralarına göre bu özelliklere sahip olan ayakkabılardan firmamızdan talep etmesi önerilir.

*Islak bir spor olduğundan kurulanmak için havlu bulundurmanız gerekli.

*Bayanlar için şort, bikini ve mayo, erkekler için şort uygun olacaktır.

*Hamileyseniz sağlığınız açısından bu tura, aktiviteye katılmanız kesinlikle uygun değil ve yasaktır.

Canyoning Turu

Kanyoning (Canyoning) Turunda bölgenin en eşsiz yapı mimarilerinden olan iki adet tarihi köprü göreceksiniz. Küçük olan köprü asıl usta tarafından yapılmış olduğu söylenir. Kemerli Köprü ise, çırağı tarafından yapılmıştır. Köprülü Kanyon adı bu iki köprüden almıştır.

Yaz aylarında yabancı turistlerin ilgi gösterdiği kadar yerli turistlerinde ilgi gösterdiği Antalya Köprülü Kanyon’da günde 5 ile 6 bin kişi arasında bazen yoğunlukta 10 bin ziyaretçi sayısına ulaşır. Rafting ve Kanyoning turunda temiz nehir suyunun kaynağından rahatlıkla içilebileceksiniz. Çevrenin doğal güzelliği milli park sınırları içerisinde piknik alanlarıyla yerli misafirlerin ayrıca uğrak yeri haline gelmesini sağlamıştır. İnsanlar hem pikniklerini yapıp hemde ailece rafting yapma imkanına sahip olurlar. Bu sebeple kanyon turistik açıdan da büyük bir önem taşıyıp ülkemizin milli gelirine ciddi destek sağlamaktadır.

Köprülü Kanyon Isparta’nın güney doğusunda bulunan Kasımlar beldesinden başlamaktadır. Nehrin kaynak suyu Isparta’nın ilçesi olan Aksu’dan gelen ırmak ve yine Isparta’ya bağlı Karacahisar köyünden çıkan suların birleşiminden oluşmaktadır. Kanyon Kasımlar’dan Antalya’nın Değirmenözü köyüne kadar yaklaşık 25 km boyunca sarp ve dar vadilerden oluşmaktadır.
Kanyoning (CANYONİNG) keyifli bir aktivite olduğu gibi, tur sırasında doğal oluşumlar yoğun olduğundan bazı tehlikeleride beraberinde getirir. Fakat uzman rehberlerin kurallarına harfiyen uyulduğu taktirde oluşabilecek olası riskler en aza indirgenebilir.

Güvenli ve adrenalin dolu güzel bir aktivite için aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi öneririz Biz Fenomen Rafting ekibi olarak can güvenliğinizi önemsiyor ve bu kurallara mutlaka uyulmasını sağlıyoruz. Siz güvendeyseniz biz mutluyuz ve biz mutluysak siz eyleniyorsunuz demektir. Böylesine farklı bir canyoning aktivitesini mutlaka tecrübe etmelisiniz.

*Katılımcının en az yaş ortalaması 10 ve üzerinde olması

*Yüzmeyi bilmek.

*Herhangi bir sağlık probleminiz, kronik hastalığınız veya ameliyatınız varsa kesinlikle tura katılmadan önce info sırasında yetkili uzman rehberlerimiden her hangi birine mutlaka bilgi verilmesi gerekmektedir.

*Üzerinde Metal aksesuarlar altın, gümüş (künye, küpe, halhal, vb.) canyoning turu süresince takılmaması önerilir. Kanyoning turlarına katılacak olan misafirlerimiz kayaların yüzeyi kaygan olacağından kaygan özelliği az olan ve suya girilebilir özellikte ayakkabı seçmeleri, eğer yanlarında yoksa Fenomen Rafting buluşma noktasından bu özelliklere sahip olan kanyon ayakkabılarından temin edebilirsiniz.

*KANYON (canyon) Turu ne kadar karada kısmen trekking yürüyüşü tarzına benzesede su geçitleri yüzünden yüzmek zorunda veya suya girmek zorunda olduğumuzdan yanınıza havlu almanızı tavsiye ederiz.

*Bayanlar için kıyafetler şort, bikini ve mayo, erkekler içinse şort getirmeniz yeterli olacaktır.

*Hamile bayanların katılmaları sağlık açısından kesinlikle uygun değildir ve yasaktır.

Restorant

Antalya Manavgat ilçesi Karabük köyü mevkiinde yer alan restorantımız ırmak kenarında olup 300 kişi kapasitelidir. Yemeklerimiz açık büfe olup standart tur menüsü tavuk şiş, mevsim salata, bulgur pilavı, makarna, özel istek üzerine kuzu çevirme, et şiş,mevsim meyveleri doğal alabalık, köfte sunulur. İstenildiği taktirde kuzu çevirme ve daha fazlası mevcuttur.

Çadırlı Kamp